Czy TBS do lichwa?
Czy Miasto Warszawa stosuje lichwę wobec warszawiaków?

"Lichwa – udzielanie nieetycznych pożyczek, z uwagi na zawyżone odsetki lub inne opłaty, w wyniku czego następuje nieuczciwe wzbogacenie się pożyczkodawcy. Lichwa jest uważana za instytucję nieetyczną, której istotą jest czerpanie korzyści ze słabszej pozycji finansowej dłużnika".

TBS Warszawa wnosi 0 zł, a warszawiak 100% [zł]
TBS Warszawa ma własność, a warszawiak tylko 30% w zł i ciągle dużo płaci (chyba bez końca).
Warszawiak nie może wziąć kredytu hipotecznego dlatego wchodzi w system TBS.
------------------------------
To wygląda jak lichwa w nowoczesnej odsłonie.
 
1. Żaden właściciel mieszkania nie wymaga wpłaty np. 190 000 zł, aby wynająć mieszkanie - a TBS wymaga.

2.TBS nie inwestował swoich środków w mieszkania - wszystkie środki pochodzą od warszawiaka.

3. Własność TBS uzyskana jest nie z uwagi na posiadane środki finansowe, ale z uwagi na słabość finansową warszawiaka partycypanta/najemcy.

4. Miasto Warszawa nie może wpisywać mieszkań TBS do swojej polityki mieszkaniowej, gdyż zwyczajnie nie zapłaciło za te mieszkania.

5. Jeśli ktoś zapłacił 100% to powinien bezwarunkowo otrzymać dany przedmiot i nie można ludziom odmawiać własności nawet Ustawą jeśli zapłacili 100%.

6. W przeszłości wykup był po dużych bonifikatach czy za przysłowiową złotówkę, zatem własność po spłaceniu 100% mieszkania nie jest żadnym przywilejem.


 
Model mieszkaniowy Warszawy

1. Wszystko na to wskazuje, że system mieszkaniowy Warszawy polega na tym, że biedni wspierają biednych, a bogaci mogą inwestować swoje pieniądze bez obowiązków społecznych i bez dzielenia się z biedniejszymi na taką skalę, na jaką robią to biedniejsi.

2. Czyli Warszawa chce realizować politykę mieszkaniową z pieniędzy osób, których nie stać na wzięcie kredytu hipotecznego.

3. Wygląda to trochę tak: jeśli masz dużo, to będziesz miał jeszcze więcej, ale jeśli masz mało to zabiorą ci nawet to, co masz - widzę, że tak działa model mieszkaniowy Warszawy w TBS.
 


Jak rozwiązać problemy TBS?
1. Partycypanci fizyczni spłacają 100% mieszkania i wykup za 1 zł.
2. Najemcy zwracają partycypację partycypantom instytucjonalnym oraz spłacają do końca kredyt i wykup za 1 zł.
 
 
Co dalej?
1. Oczekuję teraz na decyzję Prezydenta Warszawy Pana Rafała Trzaskowskiego jako odpowiedź na moje pismo dziś złożone na ręce Pana Naczelnika Wydziału (2022.02.14).

2. Jako, że Pan Prezydent jest także wiceprzewodniczącym Platformy Obywatelskiej - będzie to także wyrazem stanowiska tej partii, która chce wygrać wybory i rządzić w całej Polsce.


Sprawa jest bardzo czytelna:

1. albo Platforma Obywatelska cofnie blokadę wykupu mojego mieszkania

2. albo niech przekona społeczeństwo, że to normalne kiedy ktoś wpłaci 100% mieszkania, a nawet więcej - i nie ma tego mieszkania.
 
Problemów jest więcej, ale ograniczę się do powyższego - więcej przedstawiłem Parlamentarzystom
i deklaruję publicznie - jeśli mój Prezydent Pan Rafał Trzaskowski będzie blokował moją rodzinę to odwrócę się od Platformy Obywatelskiej pomimo iż dziś jestem bezstronny - i pójdę z prośbą do PiS (2022.02.14)..

 

mWarszawa.pl
młodzi
miłość
mieszkanie
miasto moje

 

 

 

 

 


 .

Facebook